KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15184191
*
nr 1518 4191
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Etsning, Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 18:18:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 21:04:21
1
1.000 kr
29/1 22:52:19
2
Vinnande bud
30/1 16:46:22
3
1.200 kr
30/1 16:46:22
2
1.300 kr (Budbetjänt)
30/1 16:46:31
3
1.400 kr
30/1 16:46:31
2
1.500 kr (Budbetjänt)
30/1 18:13:54
1
1.600 kr
30/1 18:13:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà etsning etsningar europa grafik salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1518 4191
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Etsning, Signerad, numrerad 14/250, mm17x13 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 21:04:21 | 1 | 1.000 kr |
29/1 22:52:19 | 2 | Vinnande bud |
30/1 16:46:22 | 3 | 1.200 kr |
30/1 16:46:22 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
30/1 16:46:31 | 3 | 1.400 kr |
30/1 16:46:31 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
30/1 18:13:54 | 1 | 1.600 kr |
30/1 18:13:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà etsning etsningar europa grafik salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57